Anna Maria Jopek

Anna Maria Jopek: Zamiast brać udział w kolejnych telewizyjnych teleturniejach od lat zajmuje się muzyką. Ta pasja zaprowadziła ją na sceny całego świata, od Hollywood Bowl, przez Carnegie Hall, Operę w Tel Avivie, Festiwale całej Europy, sceny Dalekiego Wschodu i – pięciokrotnie – w najznakomitsze wnętrza koncertowe całej Japonii.

 

 

Gonzalo Rubalcaba

Gonzalo Rubalcaba: urodził się 27 maja 1963 roku w post rewolucyjnej Hawanie, w rodzinie o silnych artystycznych tradycjach. W dzieciństwie Gonzalo uczył się muzyki od ojca pianisty – Guillermo Rubalcaby i od licznych gości domu, z których większość, jak Frank Emilio, Peruchin czy Felipe Dulzaides była wybitnymi muzykami.

 

 

Gil Goldstein

Gil Goldstein – Urodzony w Baltimore w 1950 roku, dziś profesor New York University, producent płytowy, aranżer, pianista i akordeonista z Nowego Jorku. Absolwent Berklee College of Music.

 

 

Yami

Yami – właściwie Fernando Araujo – urodził się w Angoli w dniu, w którym człowiek wylądował na Księżycu co, jak twierdzi, wpłynęło na jego dość szaloną, niefrasobliwą, pogodną naturę. U nas powiedziałoby się o nim: „Spadł z Księżyca“.

 

 

Pedro Moutinho

Pedro Moutinho (1976) pochodzi z być może najsłynniejszej dziś rodziny mistrzów Fado. Rodzice są artystami tej sztuki. Jego brat Carlos Manuel – Camane jest, obok Marizy, największą młodą gwiazdą portugalskiej muzyki, jej symbolem. Drugi brat – Helder, także wokalista Fado, ma ponadto własną wytwórnie płytową HM Musica.

 

 

Sara Tavares

Sara Tavares urodziła się w Lizbonie, w rodzinie imigrantów z Wysp Zielonego przylądka, 1 lutego 1987 roku. Została jednak porzucona przez rozwiedzionych rodziców i jej wychowaniem zajęła się wiekowa Portugalka.

 

 

Souad Massi

Souad Massi pochodzi z artystycznej, lecz ubogiej rodziny jako jedna z siedmiorga dzieci. Urodziła się w Algierii w 1972 roku. Dziś mieszka w Paryżu.