Gdańsk i morze... nie tylko polskich dźwięków

1.05.2011 - Za nami gala Siesta Festival...

 

 

Sara Tavares... i jak jej nie kochać

30.04.2011 - Oj, ale bujało, ale śpiewało, ale grało...

 

 

Pierwszy dzień za nami

29.04.2011 - Bardzo, bardzo udany początek Siesta Festival. Skromność, kultura, piękno...

 

 

SIESTA FESTIVAL - płyta już 29 kwietnia

Wraz z początkiem Siesta Festivalu - 29 kwietnia 2011 - na rynku dostępna będzie specjalna płyta upamiętniająca to wydarzenie. Jak zapowiada Marcin Kydryński "nie jest to zatem kolejny album z naszej serii, a raczej próba prezentacji przyjaciół, którzy zgodzili się wziąć udział w urodzinowym przyjęciu. "Na pierwszą część płyty składają się piosenki Sary Tavares, Pedro Moutinho, Souad Massi, Yamiego. Następnie usłyszmy utwory Artystów występujących podczas finałowego koncertu "Polka". Jak możemy przeczytać w słowie wstępnym do płyty "już pierwszego maja spróbujemy zanurzyć się w urodę tradycji polskiej. W wybornym towarzystwie".

 

 

"Mgnienie - pierwsza dekada Siesty" - wystawa zdjęć

Od niemal 100 lat dzięki wynalazkowi małoobrazkowego aparatu Leica najważniejsi fotografowie, używając prostokątnego kadru opowiadają historię świata. Fotografują rzeczywistość zastaną, taką jaka widzą i odczuwają. Niektórzy nazywają to fotografią humanistyczną, inni reporterską, jeszcze inni subiektywnym dokumentem. Galerie Leiki na całym świecie od lat prezentują taką właśnie sztukę fotograficzną stawiając jej równie wysokie wymagania jak inżynierowie w fabrykach Leiki stawiają optyce i mechanice produkowanych tam aparatów. Musi być to fotografia najwyższej próby, opowiadająca, czasem operująca wyrafinowanym wieloplanowym językiem fotograficznym i przede wszystkim oddająca prawdę o miejscu w którym powstała.

 

 

Konferencja Prasowa

14.02.2011 - Konferencja Prasowa Gdańsk.

Fanom audycji radiowych i serii płyt Siesta polecamy pierwsze festiwalowe oblicze Siesty: dzisiaj Marcin Kydryński i prezydent Miasta Gdańska na konferencji ogłosili, że pierwszy Siesta Festival odbędzie się w Gdańsku w dniach 29.04-01.05.2011, czyli w długi weekend majowy tuż po świętach wielkanocnych.