SIESTA FESTIVAL - płyta już 29 kwietnia

Wraz z początkiem Siesta Festivalu - 29 kwietnia 2011 - na rynku dostępna będzie specjalna płyta upamiętniająca to wydarzenie. Jak zapowiada Marcin Kydryński "nie jest to zatem kolejny album z naszej serii, a raczej próba prezentacji przyjaciół, którzy zgodzili się wziąć udział w urodzinowym przyjęciu. "Na pierwszą część płyty składają się piosenki Sary Tavares, Pedro Moutinho, Souad Massi, Yamiego. Następnie usłyszmy utwory Artystów występujących podczas finałowego koncertu "Polka". Jak możemy przeczytać w słowie wstępnym do płyty "już pierwszego maja spróbujemy zanurzyć się w urodę tradycji polskiej. W wybornym towarzystwie".

 


"Do łąk Mazowsza i kurpiowskich chat przejdziemy na płycie łagodnie, jeszcze z latynoskim nerwem: to Nap z Gregoire Maret'em i Gil z Romero Lubambo, nieprawdopodobny Gonzalo. Alei koncert "Polka" zabrzmi na rozdrożach gatunków. Między jazzem, folkiem, klasyką, muzyką popularną. Stąd i na tej płytce Maria z aranżacją lipy, jaka powstała dla jej koncertu z Yo Yo Ma, stąd AMJ z Branfordem Marsalisem i Tordem Gustavsenem; Szostakowicz znakomitego Rafała Kwiatkowskiego, wirtuozeria Kubiszyna. Wiele światów".

 


1 maja to dzień Beatyfikacji Jana Pawła II, z tej okazji jako bonus track na płycie został zamieszczony utwór "Barka", który przez lata był dostępny na stronie internetowej Anny Marii Jopek wspierając Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie.